آقای خطای دید

آقای خطای دید نام هنری برای مجموعه فعالیت های بنده و تیم ما است. همانطور که از این نام بر می‌آید بیشتر فعالیت های ما بر روی موضوع جذاب و کاربردی خطای دید متمرکز شده است. این نام یعنی « آقای خطای دید Mr.OpArt » در اسفند ماه سال ۱۳۹۴ متولد شده است. اما فکر میکنم تجربه، مطالعه، تولید محتوا، طراحی و انجام پروژه های خطای دید از سال ۱۳۹۰ این نتایج خوب را برای آقای خطای دید رقم زده است.

من و مجموعه تیم ما بیشتر زمان خود را صرف توسعه و ترویج خطای دید و کاربردهای آن میکنیم. خلق آثار برای نمایش رایگان و تولید محتوای تحلیلی و آموزشی از جمله این اقدامات است که تحت عنوان آقای خطای دید در وبسایت Mr.OpArt و مجموعه صفحات اجتماعی آن در دسترس است.

همچنین با توسعه و تجربه در بهره گیری تکنیک های خطای دید موفق شده ایم به کسب و کار های بسیاری کمک کنیم. تبلیغات، اطلاع رسانی، طراحی و تولید محصول برخی از موضوعات بهره گیری نام های آشنای تجاری برای کسب و کار خود در این سالها با استفاده از توانمندیهای آقای خطای دید بوده اند.

تولد ویداوین

ویداوین تولید کننده و محل عرضه محصولات طراحی شده آقای خطای دید است. ویداوین کار خود را در ابتدای سال ۱۳۹۵ با طراحی سری اول از مجموعه زیرپایی سه بعدی فلورگام آغاز کرد. در گذر این سالها با توجه به ابراز علاقه مخاطبان آثاری که خلق می‌کردم برای داشتن هرکدام از آنها در خانه خود سبب شد بارها برای خلق محصولاتی با تکنیک های خطای دید تلاش کنم. طراحی و تولید طاقچه مجازی در سال ۹۳ و ۹۴ در گروه صالسو  که از سه سال پیش از آن برای معرفی آثارم راه انداختنم، یک تجربه فوق العاده برای شکل گیری ویداوین بود. شما در فروشگاه اینترنتی ویداوین میتوانید محصولات طراحی شده، مورد علاقه و اصل برخی آثار بنده را سفارش دهید.

ما تمام تلاش خود را برای عرضه بهترین کیفیت ممکن میکنیم، اما خودمان میدانیم که نقص های بسیاری در کارمان وجود دارد. با این حال امیدواریم با حمایت و نظرات شما در گذر زمان بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.

درباره آقای خطای دید

من صالح سخندان هستم. در حال حاضر تمام وقت و تمرکز خود را بر روی مطالعه، تحقیق و طراحی آثار خطای دید صرف میکنم.
در دوران تحصیل عاشق هنر، نقاشی، هندسه، ریاضی و علوم فیزیک بودم. مسیر فعالیت هایم من را به سمت رشته های مرتبط با برق و کامپیوتر سوق داد. از نظر اطرافیان بسیار در این زمینه موفق و افتخار آفرین بودم. ولی همزمان گرافیک و نقاشی اوقات آزادم را پرمیکرد و بسیار برایم لذت بخش بود.
ورود به دانشگاه و رشته مهندسی برق، اتفاق خوشایندی برای آشنایان بود. اما بعد از یک سال دیگر برای خودم لطفی نداشت. بنابراین بیشتر زمانم را برای مشتریانی که اتفاقا با کارهای گرافیکم آشنا شده بودند و استارت آپ های از نظرم خودم جذاب، خرج میکردم.
در همان زمان، آگاهی از یک پروژه گرافیک محیطی و اصرار برای انجام آن، مسیر فعالیت هایم را تغییر داد. این پروژه، همان طراحی و اجرای تابلوهای خطای دید در پارکینگ یکی از مجتمع های تجاری تهران بود. این کار در ابتدا تنها یک چالش جذاب بود که پیش از آن هیچ کس در ایران انجامش نداده بود. ولی این پروژه جرقه ای بود برای یافتن موضوعی که تمامی علایم را در مهندسی و هنر با خود داشت. سپس دانشگاه را رها کردم و همه توانم را معطوف به یادگیری و تجربه‌های بیشتر در این زمینه کردم. نقاشی‌های سه بعدی (دگرگون) اولین نمود فعالیت هایم بود. نقاشی هایی که بر روی سطحی صاف کشیده می‌شود و سه بعدی به نظر می‌رسد. اما خطای دید دریایی است که نقاشی های سه بعدی تنها به اندازه لیوانی از آن است.

خطای دید فصل مشترکی است از علوم مختلف، از ریاضیات و مهندسی تا فیزیولوژی و شناخت سیستم های عصبی که میتواند تمامی حوزه های قابل ادراک ما را با خود درگیر کند. شناخت و مطالعه خطای دید عملا بررسی و تحلیل اصل و ماهیت دید و ادراک است. این شناخت میتواند ما را به ایده هایی جذاب و تجربیات شگفت انگیزی برساند، میتواند منجر به تولید محصولی بهتر، تبلیغی هوشمندانه تر، دکوری کاربردی تر و هزاران نتیجه سحرانگیر دیگر شود.

logo-vidavin-site