۱۳ شهریور ۱۳۹۶
119 views
بدون نظر

شیر آب معلقی که در تصویر می­ بینید یک نمونه از خطای دید هوشمندانه و بسیار محبوب است که با نام فواره خطای دید در دنیا شناخته می ­شود.جالب بودن این سازه در این­ است که یک شیر آب بدون اینکه به منبع آبی متصل باشد بی وقفه جریان آب را به یک حوض یا استخر آب میریزد.

این را بدانید که این حوض در واقع منبع آب رسانی به شیر نیز محسوب می­شود!

وظیفه انتقال آب توسط یک لوله شفاف و مستقیم انجام می گردد که هم وظیفه ثابت نگه داشتن شیر را بر عهده دارد و هم وظیفه انتقال آب را، و بخاطر اینکه مسیر انتقال و نگه داشتن شیر غیر عادی بوده و در نگاه اول به ذهن ما نمی ­رسد ما را دچار خطای دید میکند.

آب به وسیله پمپی که درحوض قرار  دارد به بالا انتقال داده می ­شود به خاطر جریان آب متلاطمی که برای ریزش از شیر فلکه تعبیه شده است این لوله اتصال دیده نمی­ شود.

از این المان  خطای دید نمونه هایی زیبا در کشورهایی نظیر اسپانیا، بلژیک، آمریکا و کانادا ساخته شده است که بعنوان یک جاذبه گردشگری درجذب توریست به حساب می­ آید.این سازه که تلفیقی از مهندسی و هنر می ­باشد برای اولین بار درپوئرتو سانتانای اسپانیا ساخته شد که با استقبال بینظیری از سوی مردم روبه ­رو گردید. در ادامه به نمایش عکس هایی از نمونه های مختلف این سازه ی خطای دید درکشورهای مختلف دنیا می­پردازیم:

Hampton Court Palace Flower Show, London, UK


Yorkshire England

Ypres, Belgium

Olivenza, Spain

 

e

شیر جادویی معلق در فروشگاه ویداوین

خیلی از مردم به داشتن اشیاء شگفت انگیز و جالب درمنزلشان بسیار علاقه­ مند هستند و بر این باورند که با دیدن شگفت انگیزها در طول روز میتوانند توانایی های ادراک بصری و خلاقیت هایشان را تقویت نمایند. فروشگاه ویداوین تجربه داشتن این سازه را بعنوان یک محصول در ابعاد قابل استفاده در دکوراسیون منزل فراهم آورده و شما می­توانید حس داشتن این شیر جادویی معلق را تجربه کنید.