معرفی و آموزش نصب طاقچه مجازی

نصب طاقچه مجازی سه بعدی بسیار ساده است. اگر سریع باشید در کمتر از دو دقیقه هم ممکن است. در این مطلب شما مراحل نصب طاقچه مجازی را می‌خوانید و در انتها می‌توانید ویدیوی آموزش نصب را مشاهده فرمایید.

گام اول: انتخاب محل نصب

محل مناسب می‌تواند دیوار، درب اتاق یا کمد دیواری یا ستون باشد. در هرصورت آن محل زمانی مناسب است که کاملا در معرض دید مستقیم باشد. یعنی بیشتر افرادی که در آن اتاق یا سالن حضور پیدا می‌کنند، آن دیوار یا سطح را از روبرو ببینند. رنگ محل نصب هم می‌تواند تاثیر مثبت در حس سه‌بعدی طاقچه‌ها داشته باشد. رنگ‌های تیره و رنگی، بهتر از دیوارهای سفید خالص هستند.

گام دوم: عمودی یا افقی؟

طاقچه‌ها را می‌توانید به سه حالت عمودی، افقی و پله‌ای نصب کنید. این موضوع بستگی به آن محل دارد. روی دیوارهای عریض یا راهروها، حالت افقی مناسب‌تر است و روی درب و ستون‌ها حالت عمودی. در راه پله‌ها هم می‌توانید به حالت پله‌ای نصب کنید.

گام سوم: علامت‌گذاری

بهترین حالت سه بعدی زمانی دیده می‌شود که طاقچه‌ها را در ارتفاع مناسب نصب کنید. بهترین ارتفاع در خط دید است. این مقدار معمولا بین ۱.۵ تا ۲ متر از سطح زمین می‌باشد. بنابراین با کمک خط کش و مداد، یک خط صاف در ارتفاع مورد نظر رسم کنید. دقت کنید قرار است طاقچه‌ها را بر روی این خط نصب کنید.

گام چهارم: نصب طاقچه اول

بهتر است از طاقچه وسطی کار را شروع کنید و دو تای بعدی را در کنار آن نصب کنید. کاغذ پشت طاقچه مجازی را از پایین به مقدار پنج سانتی‌متر جدا کنید و به پشت تا کنید. حالا آن را برگردانید و قسمت چسب‌دار که پایین آن است را روی خط افقی مماس کنید و بچسبانید و به آرامی کاغذ پشت را جدا کنید. همزمان با دست مخالف، سطح استیکر را به دیوار فشار دهید تا به دیوار بچسبد. این کار را آرام و از سمت پایین به بالا و از وسط به اطراف انجام دهید تا حباب هوا زیر آن باقی نماند.

گام پنجم: نصب طاقچه دوم و سوم

بین طاقچه‌ها باید حداقل ۸ سانتی‌متر و حداکثر ۱۲ سانتی‌متر فاصله وجود داشته باشد. پس این مقدار را به صورت مساوی برای هر دو طرف علامت بزنید و مثل طاقچه اول آنها را بچسبانید.

نکته: نصب در حالت افقی و پله ای

اگر می‌خواهید طاقچه مجازی ویداوین را به صورت عمودی یا پله‌ای نصب کنید باید وسطی را در اتفاع دید نصب کنید و دوتای دیگر را با آن تنظیم کنید.

 

فیلم معرفی و آموزش نصب طاقچه مجازی

.
 
اگر سوالی درباره طاقچه مجازی دارید و این صفحه پیدا نکردید به صفحه سئوالات متداول درباره طاقچه مجازی مراجعه نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *