کفپوش سه بعدی ساختمان چیست؟

آموزش کفپوش سه بعدی در ایران از اهمیت بالایی برخودار است چون استفاده از کفپوش سه بعدی در کنار کاغذ دیواری های سهبعدی در سالهای اخیر در کشورمان بسیار رواج یافته است  .اکثر علاقمندان به اشتباه این ذهنیت را دارند که از این نوع کفپوشها صرفا در کف سرویس های بهداشتی و حمام می توان استفاده کرد. اما امروزه در کشورهای پیشرفته از این سرویس نه تنها در مراکز خرید، هتل ها، سالن های ضیافت و رستورانها استفاده می شود بلکه حتی در ویلاها و  آپارتمان ها نیز برای زیبا سازی فضاهای مختلف با کاربری های مختلف از پوشش های سه بعدی بهره میبرند.

تکنیک اجرای کفپوش سه بعدی روشی تازه برای انتخاب کف پوش های ساختمانی است. امکان انتخاب گستره وسیعی از رنگ ها، تصاویر ومتریال در تولید آنها، کف پوش های سه بعدی را بسیار جذاب نموده و آینده ای بسیار روشن و امیدوار کننده را برای این تکنولوژی رقم خواهد زد.  اما مطمعنا اجرای نادرست و غیر تخصصی آن ،چه در طراحی تصویر و چه در اجرای روکش باعث کاهش محبوبیت و مقبولیت این سرویس خواهد شد.

نکته بسیار مهم در آموزش اجرای کفپوش های سه بعدی این است که علاوه بر اینکه حتما باید انتخاب مواد و متریال با کیفیت و نیز اجرای صحیح آن آموزش داده شود بلکه باید نحوه انتخاب طرح مناسب، همگام سازی آن با فضا و نیز آماده کردن فایل تصویر سه بعدی برای چاپ مخصوص آن محل دقت و توجه کرد(به عبارتی طرح را برای نقشه آن محل آماده کنیم) انتخاب درست تصویر و استاندارد برای آن فضا مقوله ای است که اکثر شرکت های خارجی بر آن واقفند همچنین رنگ، براقی و صافی سطح پوشش های سه بعدی نباید با مرور زمان از بین  برود و راه رفتن با کفش های پاشنه دار، وجود مبلمان سنگین و گرد و خاک نیز در حالت استاندارد باعث از بین رفتن کیفیت و ظاهر این پوشش های سه بعدی  نگردد.

استیکر سه بعدی دیواری  آموزش کفپوش سه بعدی

آیا آموزش کفپوش سه بعدی در ایران وجود دارد؟

با توجه به جوان بودن تکنیک کفپوش سه بعدی و در اختیار نداشتن مرجعی که اطلاعات تخصصی و به دور از هر گونه بزرگ نمایی و تبلیغات غیر واقعی را دراختیار مردم قرار دهد ، این سرویس جذاب از لحاظ (ماندگاری ، زیبایی و … ) آنچنان که باید و شاید در ایران معرفی و شناخته ننشدهاز این رو بر آن شدیم تا راه های آموزش این سرویس را به شما معرفی کنیم.تا اگر به فکر رونق دادن به کسب و کارتان یا شروع یک کار خلاق هستید انتخاب درست و موفقی داشته باشید.

طی یک سال گذشته در ایران هم مجموعه هایی برای اجرای پوشش های سه بعدی اعلام آمادگی کرده اند.که اکثرا کارهای اجرایی آنچنان با کیفیتی ندارند و مردم بخاطر نداشتن نمونه کارهای مقبول  نمیتوانند به آنها اعتماد کنند اما کم کم با آمدن نمونه کارهای خوب اکثر فعالان دکوراسیون به این سرویس ها علاقه مند شدند و راه های آموزش این تکنیک خلاق را پیش گرفتند.

اکنون در ایران بیش از ده موسسه فنی حرفه ای یا فعال صنعت دکوراسیون در حال آموزش کفپوش سه بعدی  به علاقه مندان حوزه کسب و کار معماری هستند که در این مطلب به بررسی مهمترین آنها میپردازیم:


آموزش کفپوش سه بعدی ایساتیس   آموزش کفپوش سه بعدی ایساتیس

ایساتیس

گروه مهندسی ایساتیس از اولین مجموعه هایی بود که در ایران برای اجرای کفپوش های سه بعدی اعلام آمادگی کرد. این شرکت بعد از یک سال شروع به تبلیغات برای آموزش کفپوش سه بعدی در ایران کرد ((جالب است بدانید حدود سه سال پیش یک شرکت ترکیه ای اقدام به آموزش این سرویس کرد. حدود 4 نماینده ایرانی در این دوره شرکت کردند. متاسفانه همه ی آنها بر این نظر بودند که این شرکت ترکیه ای با وجود دریافت هزینه ای گزاف هیچ نکته کارآمدی را آموزش نداده و تقریبا همه از این دوره ناراضی بودند.))

گروه ایساتیس سعی بر آموزش تخصصی در امر رزین و اپوکسی دارد به معنای دیگر ایساتیس تصاویر شاتر استوک را چاپ و اجرای اپوکسی آن را آموزش میدهد و همگام سازی طرح با فضا را مورد بررسی قرار نمیدهد.
اطلاعات و مشخصات دوره های ایساتیس به شرح زیر است:

دوره آموزش سه روزه: در این آموزش ابزارهای اجرا در اختیار شخص قرارخواهد گرفت و هنرجو کار را اجرا میکند. استاد بر روی آن نظارت میکند در پایان کلاس هم ابزار به موسسه بازگردانده میشود.

برنامه کلاس ها:

هزینه ثبت نام برای این دوره 20.000.00 ریال میباشد . درضمن در این کلاس ها نمایندگی اعطاء میشود و هنرجویان نیز یک سال از طرف شرکت برای خرید متریال اپوکسی پشتیبانی میشوند.

در این موسسه  آموزش یک روزه نیز برگزار میشود که شرایط آن به شرح زیر است:

نمایندگی اعطا نمیشود و شرکت مسولیتی در قبال تهیه متریال اجرا نسبت به هنرجویان ندارد

تمام اجرای تست توسط استاد کار انجام میشود و شرکت کنندگان تنها نگاه میکنند

هزینه این آموزش 10.000.000 ریال میباشد.

برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ این مجموعه مراجعه نمایید:

www.3dkafpoush.blogfa.com


اپوکسی موسسه آرمان  آموزش موسسه آرمان

موسسه آرمان

موسسه آرمان یکی دیگر از برگزار کنندگان آموزش کفپوش سه بعدی است.این مجموعه نیز بیشتر اجرای رزین و اپوکسی را مدنظر قرار داده است و از آموزش دانش علمی و عملی آماده کردن طرح صرف نظر کرده است، در صورتی که قبلا هم اشاره کردیم در کفپوش سه بعدی و انتقال حس واقع گرایانه بیش از هر چیز دیگر آماده سازی طرح مطرح است،

دوره کفپوشهای سه بعدی (اپوکسی ) در این موسسه با شرایط و امکانات ذیل برگزار میگردد:

1-زمان دوره يك روزه و از ساعت 9 الي 17 مي باشد.

2-دوره آموزشي در مجتمع فنی تهران واحد شمال غرب برگزار خواهد شد.

3-در این دوره اجرای اپوکسی به صورت تئوری و عملی آموزش داده خواهد شد.

4-آموزش اجرای کاغذ دیواری های سه بعدی و آسمان مجازی

5-مواد و مصالح با قیمت پایه و بی واسطه برای پروژه دوستان در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

7-مدرک دوره به صورت دو زبانه (فارسی و لاتین) سه ماه بعد از تشکیل دوره برای عزیزان پست خواهد شد.

8-برگزاری دوره آموزشی همراه با ناهار و پذیرایی میان وعده می باشد.

9-هزینه این دوره 750 هزار تومان میباشد.

در پایان دوره علاقه مندان میتوانند با پرداخت هزینه اضافی مواد و متریال تست های بعدی را خریداری کنند.اجرای نمونه در کلاس تنها توسط مدرس انجام می­شود و ابزارهای اولیه توسط هنرجو میبایست جداگانه خریداری شود.

برای اطلاعات بیشتر از این مجموعه به سایت زیر مراجعه نمایید:

www.mft22.com


ماندانا پلیمر  آموزش کفپوش سه بعدی ماندانا

ماندانا پلیمر

شرکت دانش بنیان ماندانا پلیمر که در تبریز مشغول است همانطور که از اسمش پیداست یکی از مجموعه های پیشرو در امر تولید رزین و مواد پلیمری است و با استفاده از این آموزش ها سعی بر گسترش استفاده از رزین و اپوکسی در ایران را دارد.این مجموعه نیز همانند دو مجموعه قبل و دیگر مجموعه ها توجه خاصی به تاثیر طرح و نمود سه بعدی بودن آن در کیفیت این سرویس ندارد اما در امر رزین و اپوکسی از پیشگامان این صنعت است.همچنین این شرکت با شرایط مشخص برای تامین متریال اجرایی نمایندگی هایی اعطا میکند.در ادامه شرایط اعطای عاملیت فروش و دوره های آموزشی این شرکت را بررسی میکنیم:

هزینه این دوره ها 800.000 هزار تومان میباشد که با ارائه کارت دانشجویی میتوانید با 700.000 هزار تومان در آن شرکت کنید.

دوره های این مجموعه یک روزه بوده و بیشتر نکات اجرای اپوکسی توضیح داده میشود.

در پایان هم متقاضیان میتوانند ابزار مورد نیاز خود را که شرح آن در عکس آمده است با تخفیف خریداری کنند.

آدرس سایت این شرکت برای اطلاعات بیشتر در زیر آمده است:

www.mandanapolymer.com


کفپوش سه بعدی پانید   آموزش سه بعدی پانید

کفپوش سه بعدی پانید

کلاس های آموزش کفپوشسه بعدی و سقف کشسان این شرکت هر ماه در تهران و در یک روز برگزار میشود.محل برگزاری این دوره در محل شرکت پانید (تهران) است و علاقه مندان شهرستانی مجبور به گرفتن هتل میباشند. همچنین در انتها مدرک پایان دوره اعطا میشود،در این کلاس ها بصورت مفصل راجب کفپوش سه بعدی بحث شده و روش اجرای اپوکسی بطور کامل توضیح داده میشود اما باز هم فارغ از هرگونه آموزش برای آماده سازی طرح و انتخاب تصویر سه بعدی  تنها به روش انجام روکش اپوکسی پرداخته میشود.

هزینه این دوره آموزشی 700 هزار تومان میباشد و برای گرفتن تصاویر و طرح ها هیچگونه ضمانتی از طرف شرکت داده نشده و تمامی کارها نظیر تهیه آلبوم و نحوه معرفی به مشتری بر عهده خود هنرجو است.از اشکالات این دوره و دیگر دوره های حضوری در اختیار نگذاشتن منابع اطلاعاتی تنظیم شده برای رجوع هنر جو به آن در شرایط لازم است و به همین دلیل در تمام طول مدت این دوره باید هنرجویان مشغول فیلم برداری و یا نوشتن باشند.


آموزش پوسس تصویری سه بعدی ویکاور  استیکر سه بعدی

پوشش تصویری ویکاور شرکت ویداوین

ویکاور سرویسی است که با تکیه بر تکنیک طراحی های سه بعدی خطای دید و روکشی با کیفیت و ماندگار از دو جنس اپوکسی و پی وی سی تنها پوشش تصویری است که بر روی هر سه سطح کف،دیوار و سقف اجرا میشود.
این سرویس توسط شرکتی فعال در حوزه طراحی خطای دید و طراحی های دگرگون فعالیت دارد معرفی شده است. برای آموزش و همکاری بیشتر خود با علاقمندان بسته هایی را فراهم کرده است که شامل آموزش صفر تا صد اجرای پوشش اپوکسی و نیز آموزش آماده کردن طرح و همگام سازی آن برای فضای مورد نظر می­باشد. یعنی آموزش کفپوش سه بعدی به صورت کامل.

در اجرای کفپوش سه بعدی با بهترین کیفیت و بالاترین سطح دید سه بعدی، دو پارامتر مهم دخیل است. که پیش از این شرکت های مختلف تنها به یکی از آنها یعنی تکنیک های اجرا توجه داشته اند. اما ویکاور مدعی شده است که به هر دوی آنها توجه ویژه داشته است.

همچنین در اجرای ویکاور میتوان از دو متریال با متغییر های مختلف استفاده نمود که سبب فراهم آمدن کاربری های مختلف شده است. ویکاور را میتوان با پوشش اپوکسی و پوشش پی وی سی اجرا نمود. این تنوع در متریال سبب شده است بتوانید بر روی تمام سطوح اقدام به اجرای پوشش تصویری سه بعدی نمایید. همچنین در استفاده از پوشش PVC زمان اجرا به حداقل رسیده است و میتوانید بلافاصله اقدام به بهره برداری نمایید.

بسته های آموزش کفپوس سه بعدی ویکاور شامل موارد زیر می­باشد:

1)بیش از 8 ساعت فیلم آموزش اجرای ویکاور و آموزش همگام سازی و انتخاب طرح و نحوه چاپ و نیز آموزش نحوه معرفی به مشتری و مدیرت پروژه ها

2)بیش از 300 فایل اصلی تصاویر با کیفیت که برای این سرویس آماده و گزینش شدند بمنظور خود کفا شدن و کاهش هزینه های اضافی علاقه مندان در  پروژه ها

3)آلبوم طرح ها +آلبوم پوستر های سه بعدی و طرح های دگرگون برای اولین بار در ایران

4)کتاب آموزش اجرای پوشش ویکاور(بهمراه معرفی کامل نحوه تهیه نقشه و اجرای اپوکسی)

5)امکان مشاوره و پاسخ دادن به سوالات هنرجویان و رفع اشکال توسط کارشناسان برای اجرای تست و پروژه ها

در دوره ی آموزشی این مجموعه قابلیت تنوع درخواست برای آموزش وجود دارد و شما میتوانید  از پکیج هایی که شامل بخش های مورد نیازتان هست به صورت موردی بهره مند شوید.

آموزش اجرای اپوکسی   آموزش طراحی کفپوش سه بعدی

شاید بتوان تفاوت ویکاور را در حوزه ی طراحی با سایر شرکت های داخلی و خارجی،همکاری تنها طراح خطای دیدکاربردی با مجموعه ویداوین دانست. در سایت www.salso.cc برخی آثار پروژه های آقای خطای دید را ببینید.

برای اطلاعات تکمیلی از این پکیج میتوانید به سایت زیر مراجعه نمایید:

https://vidavin.com/product-category/academy


در پایان جدولی را فراهم کردیم تا به بررسی هرکدام از مجموعه ها و روش های آموزش کفپوش سه بعدی در یک نگاه بپردازیم:

  ایساتیس مجتمع فنی تهران پکیج ویکاور ماندانا پلیمر
نحوه آموزش کلاس حضوری کلاس حضوری پکیج آموزشی غیر حضوری کلاس حضوری
زمان آموزش 3 روز (مجموع 24 ساعت) 8 ساعت بیش از 8 ساعت فیلم+کتاب 10 ساعت
منبع آموزشی استاد استاد کتاب و فیلم استاد
تامین ابزار آموزش اجرا فقط در جلسه آموزش بسته به نوع دوره در کلاس ارائه میشود در پکیج ابزار ویکاور موجود است توسط خود هنرجو خریداری میشود
تامین مواد اولیه پروژه ها بله بله بله بله
پشتیبانی دارد ندارد دارد ندارد
آموزش اجرای اپوکسی دارد دارد دارد دارد
آموزش نحوه چاپ ندارد ندارد دارد ندارد
آموزش انتخاب طرح و همگام سازی فایل تصویر ندارد ندارد دارد ندارد
آموزش ارتباط با مشتری دارد ندارد دارد ندارد
ارائه اصل فایل تصویر خیر خیر بله خیر
کاتالوگ و آلبوم طرح خیر خیر بله خیر
محل برگزاری آموزش تهران تهران غیر حضوری تبریز
تنوع در دوره ی آموزشی دارد ندارد دارد ندارد
قیمت 2.000.000 تومان 750.000 تومان از 200.000 تومان 800.000 تومان

 

 

امیدواریم این مطلب برایتان در امر گزینش بهترین و به صرفه ترین روش یادگیری آموزش کفپوش سه بعدی  مفید واقع شده باشد.