در این صفحه میتوانید سوالات متداول مخاطبان وبسایت و فروشگاه آقای خطای دید را ملاحضه و پاسخ خود را از میان آنها دریافت نمایید. در صورت پیدا نکرن سوال و پاسخ مورد نظر خود از فرم انهای صفحه برای ارسال سوال خود و قرار گیری آن در این لیست استفاده نمایید.

چگونه در سایت ثبت نام و ثبت سفارش کنیم؟

ابتدا وارد قسمت ورود شده، و در قسمت عضویت آدرس ایمیل و گذر واژه خود را وارد نمایید نمایید و در آخر بر روی عضوریت کلیک کنید .بعد از ثبت نام در ویداوین شما می توانید نام کاربری خود را مشاهده کنید. لطفا در انتخاب خود دقت نمایید. مدت زمان تحویل کالا و گارانتی در کنار محصول نوشته شده است. جزییات کالا و شرح کالا را مطالعه فرمایید. کالای مدنظر خود را انتخاب نموده ،افزودن به سبد را انتخاب کنید. در علامت سبد خرید تعداد آیتم های انتخاب شده را مشاهده می کنید. ثبت سفارش را انتخاب نمایید.امکان ویرایش آدرس و افزودن آدرس جدید دراین قسمت موجود می باشد. بعد از وارد کردن نشانی ، آدرس مورد نظر شما جهت ارسال کالا انتخاب می شود
بعد ازانتخاب گزینه ذخیره و ادامه، در قسمت روش پرداخت ،می توانید نوع پرداخت خود و جزییات مربوطه را انتخاب نمایید.اگر کد تخفیف خاصی را از طرف ما دریافت نموده اید، در قسمت ثبت کوپن وارد کرده و ثبت کوپن را انتخاب کنید. لطفا پس از ثبت ، حتما پیش فاکتور را مشاهدهه نمایید تا حتما از مبلغ کالا کسر شده باشد. و در انتها ،سفارش خود را تکمیل نمایید را انتخاب نمایید.
پس از ثبت نهایی شماره سفارش به شما نمایش داده می شود. همچنین در پست الکترونیک خود نیز این اطلاعات را دریافت می نمایید.
تایید ثبت سفارش از طریق پیام کوتاه نیز برای شما از طرف تیم خدمات مشتریان ویداوین ارسال میشود.

 

چگونه کالای خود را در سایت بفروش برسانیم؟

لطفا در صورت تمایل به همکاری اطلاعات خود را از طریق ایمیل برای ما ارسال نمایید تا توسط تیم فروش ویداوین مورد بررسی قرار گیرد .

 

چرا زمان ارسال برای کالاهای مختلف متفاوت است؟

با توجه به اینکه  برخی ازکالاهای ویداوین  را  تامین کننده های دیگر تامین می کند و با توجه به اینکه زمان تامین کالاها ازتامین کننده متفاوت می باشد، در زمان ارسال کمی تفاوت وجود دارد. تمام تلاش ویداوین ارسال به موقع و اجرای تعهدهای خود نسبت یه شما مشتریان عزیز می باشد.

 

چقدر طول میکشد کالا پس از ثبت سفارش برای من ارسال شود؟

بستگی به نوع کالای انتخاب شده دارد. در مورد مشتریان تهران و شهرستان، ۱ تا ۴ روز کاری زمان خواهدبرد که اطلاعات  ارسال هر محصول در پایین آن نوشته شده است.

 

شرایط بازگشت کالا فروشگاه ویداوین چیست؟

پس از دریافت کالا توسط تیم حمل و نقل ویداوین،تیم تخصصی فنی دلیل برگشت کالارا بررسی خواهد کرد. اگر مشکل ایجاد شده به دلیل استفاده نادرست کاربر باشد،کالا به شما برگشت داده می شود. اگر مشکل ایجاد شده از دستگاه یا کالای دریافت شده باشد به انتخاب شما یا کالای سالم ارسال خواهد شد و یا طبق تایید تیم تخصصی فنی مبلغ به حساب شما حداکثر ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده در روزهای کاری(شنبه تا چهارشنبه)، برگشت داده خواهد شد.

 

در صورتی که کالایی در وبسایت ویداوین موجود نبود چه کاری میتوان انجام داد؟

شما می توانید برند و نام محصول خود را به ایمیل info@vidavin.com ارسال بفرمایید تا در صورت امکان کالا در اسرع وقت موجود شود .

 

هزینه ارسال کالا چگونه است؟

هزینه ارسال با توجه به روش انتخاب شده متفاوت است. و در حین تکمیل فرآیند خرید قابل مشاهده است.

 

اگر در زمان ارسال در آدرس مدنظر نباشیم برای کالای ما چه اتفاقی خواهد افتاد؟ چه کاری باید انجام دهیم؟

درمورد مشتریان تهران پس از اطلاع رسانی به تیم خدمات مشتریان هماهنگی لازم برای ارسال مجدد انجام خواهد شد.

در مورد مشتریان شهرستان تا ۱۰ روز از زمان ارسال ویداوین به شهر مورد نظرشما، با مراجعه به نوع پست ارسالی درخواست کالای خود را اعلان می کنید. اما اگر با مراجعات مکرر به شما کالای خود را تحویل نگیرید، کالای شما به واحد ارسال ویداوین برگشت داده خواهدشد و امکان ارسال مجدد پس از ۱۰ روز امکان پذیر نمی باشد.

 

آیا امکان نحوه ارسال در سفارش وجود دارد؟

بله در حال حاضر چنین امکانی مهیا میباشد. و شما میتوانید در هنگان تکمیل فرآِیند خرید روش ارسال مورد نظر خورد را  مشخص میشود.

 

آیا تمام آیتم های سفارشم را در یک بسته بندی دریافت خواهم کرد؟

ویداوین برای ارسال در کمترین زمان ممکن، اقدام به ارسال چند مرحله ای آیتم هایی می کند که زودتر تامین شده است. در داخل بسته شما یک کارت جهت اطمینان خاطر شما از این فرایند قرارداده شده است.

 

کد پیگیری سفارش مرسولات خود را چگونه دریافت کنیم؟

کد پیگیری سفارش بعد از اتمام فرآیند خرید برای شما نمایش داده میشود و نیز از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی میشود.

 

چه روش هایی برای پرداخت وجود دارد؟

در حال حاضر فقط امکان پرداخت آنلاین وجود دارد.

 

سایت اطلاعات بانکی ام را قبول نمیکند، چه کاری بایستی انجام دهم؟

آیا اطلاعات بانکی خود را دوباره چک کرده‌اید؟ اگر درست بود و هنوز مشکل حل نشد لطفا با بانک خود تماس گرفته و اطلاعات خود را با آنها چک نمایید. و اگر مشکل ادامه پیدا کرد لطفاً با تیم خدمات مشتریان ویداوین با شماره 021-44215754 و یا آدرس ایمیلinfo@vidavin.com تماس بگیرید .

 

شرایط بازگشت کالاهای ویداوین چیست؟

اولین هدف ویداوین رضایت کامل شما می باشد.به این منظور امکان بازگشت کالاهای مجاز تا15روز از زمان تحویل امکان پذیر است.جهت بازگشت کالا ابتدا با تیم خدمات مشتریان تماس بگیرید.همکاران ما شرایط برگشت کالای مورد نظر را بطور کامل توضیح خواهند داد،اطلاعات مورد نیاز را ثبت کرده و فرایند بازگشت کالا آغاز می گردد.

مشتریان عزیز با مطالعه شرایط بازگشت می توانند کالای واجد شرایط را به همراه فرم تکمیل شده برگشت کالا از طریق پست به صندوق پستی: 1453964841 ارسال نمایند توجه داشته باشید که در صورت عدم تکمیل اطلاعات ویداوین هیچ گونه تعهدی در انجام فرم های ناقص نخواهد داشت.

بازگشت کالا برای مشتریان داخل شهر تهران به دو روش امکان پذیر است:

روش اول، در صورت وجود ظرفیت دریافت کالا توسط تیم حمل و نقل ویداوین در بازه زمانی هماهنگ شده توسط تیم خدمات مشتریان با شما می باشد. روش دوم، شما می توانید بعد از تماس با تیم خدمات مشتریان با مراجعه به شعب پست کالا را به همراه فرم عودت پرشده به صورت پسکرایه به صندوق پستی: 1453964841 ارسال نمائید.

لطفا تا زمان رسیدن کالا به دست ما کدرهگیری مرسوله را نزد خود نگه دارید.

مشتریان سایر شهرستانها نیز کالای مورد نظر را به همراه فاکتور و فرم عودت پر شده از طریق پست، به صندوق پستی:1453964841 ارسال نمایند. لطفا تا زمان رسیدن کالا به دست ما کد رهگیری مرسوله را نزد خود نگه دارید.

 

شرایط بازگشت کالای شکسته چیست؟

در صورتی که کالای شکسته دریافت نمودید حداکثر تا ۲۴ ساعت فرصت دارید که به تیم خدمات مشتریان ویداوین اطلاع دهید تاپیگیری های لازم را برای شما انجام دهند.

 

چگونه میتوانم وضعیت کالای بازگشتی را پیگیری نمایم؟

پس از دریافت کالا در انبار ویداوین تیم خدمات مشتریان طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت نتیجه بررسی را به اطلاع شما خواهند رساند .

 

آیا ویداوین هزینه ارسال کالای برگشتی را تقبل میکند؟

به هر دلیلی که اثبات شود که اشتباه از جانب ما بوده است هزینه ی حمل کالای بازگشتی با خوشحالی به شما بازپرداخت خواهد شد. مبنای پرداخت هزینه های بازگشتی برچسب الصاقی پست روی جعبه می باشد.

 

در صورت استفاده از کارت بانکی آیا امنیت لازم در ویداوین برا ی اطلاعات من وجود دارد؟

امنیت اولویت اول ویداوین برای مشتریان عزیز می‌باشد. تمام شرایط لازم برای تراکنش امن شما مشتری عزیز فراهم شده است. تمامی پرداختهای آنلاین فروشگاه ویداوین منطبق بر نیازمندی های اعلام شده از طرف شبکه یکپارچه بانکی کشور است، همچنین فروشگاه اینترنتی ویداوین بصورت دوره‌ای آزمون‌های لازم را جهت اطمینان از برقراری امنیت در تمام فرآیند پرداخت انجام می‌دهد.